کلینیک ورشکستگی

کلینیک ورشکستگی بورس

ورشکستگی در بورس در حال حاضر در بیشتر نقاط دنیا به چشم می خورد و سهام داران بسیاری دچار مشکلاتی در کار خود شده و ورشکست شده اند. حال در ادامه این مقاله تعریف ورشکستگی، دلایل عمده ورشکستگی، توصیه هایی برای جلوگیری از ورشکستگی و آنچه که لازم است بعد از ورشکستگی انجام دهید را برای شما ذکر خواهیم کرد.

خدمات کلینیک ورشکستگی بورس

کلینیک ورشکستگی بورس به منظور ارائه خدمات مختلف به جامعه از جمله خدمت و کمک به شرکت ها، کارآفرینان و سرمایه گذارانی که در بورس دچار ورشکستگی شده اند، راه اندازی شده است که برای خدمات فنی، ایجاد فضای مساعد برای حضور دوباره شرکت ها و سرمایه گذاران در بورس و جبران سرمایه از دست رفته فعالیت می کند.

لازم به ذکر است که کلینیک ورشکستگی بورس به صورت رایگان به شرکت ها و سرمایه گذاران شکست خورده خدمت می کند و مشاوره های لازم را به آن ها می دهد. علاوه بر کلینیک ورشکستگی بورس شرکت هایی ایجاد شده اند که به سهام داران و سرمایه گذاران ورشکست شده در بورس کمک می کنند تا به عنوان مثال با خرید اوراق بهادار این شرکت ها و سرمایه گذاران بتوانتد بخشی از سرمایه از دست رفته خود را حبران کنند.

ورشکستگی در بورس چیست ؟

در ابتدا برای درک بهتر این مقاله که راجع به ورشکستگی در بورس است لازم می دانیم معنای ورشکستگی را برای شما بیان کنیم و آن عبارت است ازتوقف فعالیت یک تاجر یا شرکت تجاری که دیگر نمی توانند تعهدات خود نسبت به سرمایه گذاران را به جا آورد یا از پرداخت بدهی های خود به آن ها ناتوان است که در اصطلاح به چنین افراد و شرکت هایی مفلس یا ورشکسته می گویند.

دلایل ورشکستگی در بورس

دلایل ورشکستگی در بورس به دو دسته زیر تقسیم می شوند.

الف- دلایل مربوط به سرمایه گذاران

دلایل ورشکستگی در بورس مرتبط با افراد سرمایه گذار به شرح زیر هستند.

1- هدف افراد خرید سهام است

در حال حاضر افراد زیادی در بورس ورشکسته شده اند که یکی از دلایل ورشکستگی بسیاری از آن ها این است که به قصد خرید سهام وارد بازار بورس می شوند در صورتی که هدف درست باید کار اقتصادی باشد و تلاش کنند که اقتصاد را قوی کنند و خود نیز از فعالیت هایشان سود ببرند.

2- ندانستن مفهوم سود ترکیبی

از دیگر دلایل ورشکستگی در بورس و شکست سرمایه گذاران این است که آن ها به دنبال سود اولیه هستند و هنوز مهفوم سود ترکیبی یعنی سود حاصل از اصل سرمایه به علاوه سود حاصل از سود های قبلی را نمی دانند.

3- نداشتن پول کافی برای آغاز سرمایه گذاری

از دیگر دلایل ورشکستگی در بورس وسهام داران نداشتن پول کافی برای آغاز سرمایه گذاری خود است زیرا لازم است در ابتدای سرمایه گذاری به اندازه ای پول به حساب شرکت مورد نظر بریزی که بتواند با آن معامله های مناسب وسود آوری انجام دهد.

4- داشتن ترس و واهمه

اغلب افرادی که دچار ورشکستگی در بورس و سرمایه گذاری شده اند در ابتدای کار خود شک و ترس داشته اند و به همین دلیل نتوانسته اند به مقدار کافی به حساب خود پول ریخته و موفق به کسب سود کافی شوند.

5- ندانستن نحوه سرمایه گذاری

از موارد دیگر در ورشکستگی سهام داران و سرمایه گذاران در بورس آگاه نبودن نسبت به نحوه آغاز و نوع سرمایه گذاری است. که لازم است ابتدا چگونگی آغاز کار در این زمینه را یاد گرفته و نوع سرمایه خود را بشناسند.

6- وفاداری به سرمایه گذاری های طولانی

همیشه سرمایه گذاری ها موجب به سود نمی شود بنابراین باید بتوانیم به موقع و به درستی به احساسات خود آگاه شویم و اگر احساس کردیم که سرمایه گذاری طولانی شده است و سودی در کار نیست به موقع عقب بکشیم و شرکت یا روش خود را عوض کنیم تا از ورشکستگی نجات یابیم

ب- دلایل مربوط به کارآفرینان

دسته دوم دلایل ورشکستگی در بورس مربوط به کارآفرینان است که در زیر آن ها را بیان می کنیم

 1- فقدان سرمایه کافی

2- در نظر نگرفتن رقابت

3- نداشتن برنامه مناسب و کافی

4- به جریان انداختن ضعیف نقدینگی

5- بازاریابی ضعیف

6- نداشتن انعطاف پذیری لازم

7- نداشتن هدف و نادیده گرفتن قدم بعدی

8- رشد کنترل نشده

9- سعی در انجام تمام امور به طوری که هیچ عیب و نقصی نداشته باشند و هدر دادن زمان

توصیه های برای جلوگیری از ورشکستگی در بورس و کسب و کار

برای جلوگیری از ورشکستگی در زمینه های مختلف از جمله ورشکستگی در بورس سعی کنید موارد زیر را رعایت کنید.

1- خلاق باشید و تلاش کنید

برای موفقیت در کسب و کار خود و جلوگیری از شکست سعی کنید تمام خلاقیت خود را به کار گیرید و ایده های جدید و تازه ای را خلق کرده و مورد استفاده قرار دهید و اگر یک ایده و طرح از شما به جواب مثبت نرسید ایده ای جدید به کار گیرید و تلاش خود را چندین برابر کنید.

2- با صداقت پیش بروید

 از دیگر راه های جلوگیری از ورشکستگی در بورس و دیگر کسب و کار ها صداقت است یعنی با خود رو راست باشید و خود را بیهوده دل خوش نکنید و اگر احساس کردید که دارید با شکست رو به رو می شود فعالیت خود را متوقف کنید و روش دیگری را به کار گیرید.

3- در زمان و انرژی صرفه جویی کنید

برای موفقیت در کار خود و جلوگیری از ورشکستگی انرژی خود را روی کار هاای که ارزش کم دارند نگذارید و سعی کنید انرژی و زمان خود را برای مسائل مهم و اولیه بگذارید و روی آنها تمرکز کنید.

4- مسائل شخصی را نادیده بگیرید

برای موفقیت در کسب و کار و تجارت خود مسائل شخصی را نادیده بگیرید و طبق قانون کار و شرکت داری و سرمایه گذاری پیش بروید تا در کار خود موفق شده و دچار ورشکستگی نشوید.

بعد از ورشکستگی چه اقداماتی برای رفع شکست خود می توانیم انجام دهیم؟

بعد از ورشکستگی در بورس نباید دست روی دست گذاشت و شکست را قبول کرد بلکه باید به تلاش خود و با روش ها و ایده های جدید و مناسب و در زمینه ای متفاوت ادامه داد برای مثال می توانید کار های زیر را انجام دهید.

1- درس بگیرید

وقتی ورشکسته می شوید پذیرفتن اشتباهات خود کار آسانی نیست اما قبول کردن این مسئله باعث می شود که تفاوت بزرگ و مثبتی در کسب و کار خود ایجاد کنید و از شکست های خود درس گرفته و به خوبی فکر کرده و دیگر این اشتباهات را تکرار نخوایید کرد.

2- با دوستان و اطرافیان خود در تماس باشید

یکی از اولین مسائل که لازم است در زمان شکست بدانید اینکه است که از درخواست کمک خجالت نکشید و از اطرافیان ودوستان خود کمک بگیرید تا شما را راهنمایی کرده و به شما کمک کنند.

3- امور شرکت خود را تصفیه کنید

 منظور از تصفیه امور شرکت شناسایی و محاسبه بدهی ها و مطالبات افرادی است که با شرکت شما کار کرده اند که لازم است در این شرایط الویت بندی کنید و تا جایی که امکان دارد بدهی ها را پرداخت کنید تا بدهی های شرکت شما به حداقل برسند.

اسکرول به بالا